אנטיגונה

תיאטרון בית ליסין

כרטיסים מוזלים ולוח הצגות

ברוכים הבאים לעמוד ההצגה "אנטיגונה" של תיאטרון בית ליסין – הצגה חדשה בכיכובו של ששון גבאי. מדובר בעיבוד עברי חדש למחזה הידוע של סופוקלס היווני בבימוי של . כאן תוכלו למצוא את כל הפרטים שצריך לדעת על ההצגה כמו רכישת כרטיסים, לוח הצגות, תקציר העלילה, ביקורות, רשימת שחקנים ומשתתפים, הנחות ומבצעים ועוד.

להלן לוח הצגות של ההצגה אנטיגונה בחודשים הקרובים:

אתר Theater Israel אינו מוכר כרטיסים בפועל אלא מפנה את הגולשים לאתרי משרדי מכירת כרטיסים חיצוניים ורשמיים עם דגש על משרדים המציעים את הכרטיסים המוזלים ביותר ברשת.

הנתונים המופיעים בטבלה נאספו מאתרי מכירה חיצוניים ועשויים להיות שונים מהמידע המופיע כאן (כגון שמות המשתתפים, עלילת המופע/הצגה, משך זמן, תאריכים ושעות, מיקומים, מחירים וכו'). מומלץ לוודא באתר המכירה כי הפרטים נכונים. Theater Israel אינו יישא באחריות במידה ויהיו שינויים מהמידע המופיע כאן.

עיר תאריך מיקום ההצגה כרטיסים
תל אביב-יפו תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 21 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 22 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 24 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 22 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 35 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 18 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 33 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 20 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 23 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
תיאטרון בית ליסין תל אביב – אולם דיזנגוף 2 22 כרטיסים
126
רכישת כרטיסים שעה ו-40 דקות
אנטיגונה בית ליסין
אנטיגונה בית ליסין (צילום: כפיר בולוטין)

אודות ההצגה

ההצגה של תיאטרון בית ליסין אנטיגונה היא הצגה חדשה של התיאטרון שזכתה לעניין רב בתקופה האחרונה וצפויה להיות אחת מההצגות המצליחות של בית ליסין בחודשים הקרובים. מדובר בעיבוד חדש למחזה הקלאסי היווני של סופוקלס שמביים יאיר שרמן המוערך לפי נוסח עברי של רועי חן.

בהצגה יככבו ששון גבאי שיגלם את קריאון ו שתגלם את אנטיגונה. זהו סיפורה של נערה שהלכה נגד החוק ובעד הלב, שכמו אבא שלה, אדיפוס המלך, גם היא רצה אל זרועות הגורל האכזר, שסיכנה את ארוסה, את אחותה ואת כל היקר לה – כי החליטה להתמרד מול הסדר הקיים. 

עלילת ההצגה מספרת על הנערה אנטיגונה ששני אחיה רצחו זה את זה. אח אחד נקבר כגיבור, והאח השני הוכרז כאויב העם וגופתו הופקרה טרף לעופות השמיים. קריאון , שליט העיר ודודה של אנטיגונה, אסר להתקרב לגופה וציווה כי כל מי שינסה לכסות אותה בעפר יוצא להורג. אנטיגונה יוצאת עם את-חפירה קטן לקבור את אחיה, והיא יודעת שזה עלול להיגמר במוות.

"אנטיגונה" הוא מחזה מאת סופוקלס שנכתב ככל הנראה בשנת 441 לפנה"ס והוצג לראשונה בשנת 442 לפנה"ס באתונה. הוא מהווה חלק מהטרילוגיה התבאית, הכוללת גם את המחזות "אדיפוס המלך" ו"אדיפוס בקולונוס", העוסקים בקורות חייו הטראגיים של המלך אדיפוס ומשפחתו.

סופוקלס, אחד משלושת הטרגיקונים הגדולים של יוון העתיקה), נודע בזכות יצירותיו המורכבות מבחינה פסיכולוגית ופילוסופית. במחזה "אנטיגונה", כמו ביצירות אחרות שלו, הוא בוחן סוגיות של צדק, מוסר, גורל וטבע האדם.

סיפורה של אנטיגונה שאוב ממיתולוגיה היוונית וממשיך את סיפור קללת בית תבאי. המחזה עוסק במתח שבין החוק האנושי והחוק האלוהי, בין המצפון האישי והמרות הפוליטית. הוא מציג שאלות על אודות מחויבותו של האדם כלפי משפחתו, אמונתו וערכיו אל מול נאמנותו למדינה וצייתנותו לשלטון.

"אנטיגונה" נחשב לאחד המחזות המשפיעים ביותר של סופוקלס ושל התיאטרון היווני בכלל. לאורך הדורות הוא זכה לפרשנויות ועיבודים רבים, המדגישים את הרלוונטיות של הדילמות המוצגות בו לחברה האנושית בכל זמן. הפילוסוף הגל ראה ב"אנטיגונה" מופת אמנותי, והמחזה השפיע על הוגים ויוצרים מודרניים רבים, כדוגמת ז'אן אנואי, ברטולט ברכט וז'אן קוקטו.

"אנטיגונה" תורגם לעברית מספר פעמים והועלה בתיאטראות רבים לאורך השנים. נכון להיום, המחזה נלמד בבתי ספר ומהווה חלק מהקאנון התרבותי הישראלי, תוך דיון במשמעויותיו האוניברסליות והאקטואליות.

מחיר הכרטיסים: החל מ-126 ש"ח בלבד במחיר מיוחד באמצעות האתר הבא.

משך זמן ההצגה: כשעה ו-40 דקות.

משתתפים: ששון גבאי, ליהי קורנובסקי, יורם טולדנו, שירי גולן, יעל וקשטיין, תום חגי, אורה מאירסון, ערן שראל, ועוד..

מאת ז'אן אנוי על פי אנטיגונה מאת סופוקלס
נוסח עברי: רועי חן
בימוי: יאיר שרמן
תפאורה: רוני תורן   תלבושות: פולינה אדמוב
מוזיקה: יחזקאל רז  תאורה: נדב ברנע
תכנות תאורה: ברוך שפיגלמן
עיצוב סאונד: ניראל שרון
עוזרת במאי: נעם ביצור

איפה קונים כרטיסים להצגה אנטיגונה?

מומלץ לרכוש את הכרטיסים להצגה אנטיגונה באמצעות האינטרנט וכך להבטיח ולשריין כרטיסים ומיקום ישיבה בתאריך ובשעה הנוחה עבורכם. 

אתר משרד הכרטיסים "קופת בראבו" הוא אחד המשרדים הרשמיים המוכר כרטיסים להצגה אנטיגונה בכל רחבי הארץ. הרכישה היא קלה ומאובטחת וישנה גם תמיכה טלפונית במקרה וישנה בעיה. 

תוכלו להזמין את הכרטיסים לכל התאריכים של ההצגה אנטיגונה בעמוד הבא.

עוד ששווה להכיר:

איפה תמצאו הנחות וכרטיסים מוזלים להצגה אנטיגונה?

באתר הבא מציעים במקרים רבים הנחות, מבצעים וכרטיסים מוזלים לכל הצגות התיאטרון ומחזות הזמר בישראל. מומלץ לבדוק ולהתעדכן!

אז מה היה לנו בעמוד?