8 הצגות מומלצות בתיאטרון הבימה שאסור לכם לפספס ב-2024!

הרפרטואר החדש של תיאטרון הבימה ל-2024 הוא גדול ומגוון ביותר השנה. מתוך מגוון ההצגות הרבות של התיאטרון השנה, אספנו וליקטנו עבורכם את 8 ההצגות המומלצות של הבימה ל-2024 שאתם חייבים ללכת אליהן:

האמיני יום יבוא

המחזמר החדש של תיאטרון הבימה האמיני יום יבוא הוא אחד ממחזות הזמר המצליחים כיום בתיאטרון הישראלי כשהוא מביא לבמה רשימת כוכבות גדולה (, עינת שרוף, גלית גיאת ועוד..) ואת שיריה וסיפור חייה של יפה ירקוני – אחת מגדולות זמרות ישראל.

מדובר במחזמר עלילתי המספר את סיפור חייה והביוגרפיה של ירקוני ודרכו למעשה שיעור לא רק על התרבות הישראלית של ראשית המדינה אלא גם על מציאות חיינו כיום. המחזמר יציג את השירים הגדולים והמוכרים ביותר של זמרת המלחמות הידועה המשולבים בתוך סיפור חייה המרתק וההפכפך של ירקוני. אם אתם מחפשים מחזמר מומלץ השנה, האמיני יום יבוא הוא אחת ההצגות שאתם לא רוצים לפספס.

הגברת הראשונה

עוד הצגה מומלצת ביותר בתיאטרון הבימה שאתם לא רוצים להחמיץ, היא ההצגה "הגברת הראשונה" בכיכובה של המצויינת. הגברת הראשונה היא אחת ההצגות המעניינות והמדוברות בתיאטרון הבימה כשהיא מביאה לבמה את סיפורה של גולדה מאיר בצל ועדת אגרנט. את ההצגה כתב מוטי לרנר וביים .

מדובר בהצגה היסטורית מרתקת העוסקת באחת התקופות המאתגרות בהיסטוריה של מדינת ישראל מיד לאחר מלחמת יום הכיפורים כשפורצת מחאה ציבורית נגד גולדה ודיין, המאשימה אותם בכשל המדיני שהביא למלחמה ובכשל הצבאי שגרם לאבדות כה רבות בה. גולדה הנואשת מנסה להיאבק בהאשמות האלה מול דיין שמבקש להתפטר. חנה, בתה של גולדה מנסה לתמוך באמה החולה והמותשת בעקבות המלחמה, ומגלה את ספקותיה ואת רגשי האשמה שלה. למרות זיכוייה בוועדת אגרנט מחליטה גולדה להתפטר.

לא להאמין עד כמה ההצגה אקטואלית גם כיום. משחק מצוין של ליאורה ריבלין ושאר השחקנים שלצידה. מומלץ ביותר!

חתונה מאוחרת

ההצגה החדשה של תיאטרון הבימה בשיתוף תיאטרון באר שבע "חתונה מאוחרת" המבוססת על סרטו הידוע והמצליח של דובר קוסאשווילי, היא אחת ההצגות המדוברות של התיאטרון וזכתה לסיקור נרחב בתקשורת. מדובר בהפקה גדולה של התיאטרון ועטורת כוכבים הכוללת בין היתר את , , מיכאל אלוני, עמי סמולרצ'יק ועוד. 

חתונה מאוחרת היה אחד הסרטים המצליחים ביותר בקולנוע הישראלי ונחשב לקלאסיקה בתרבות הישראלית. את התפקידים הראשיים בעיבוד החדש של הבימה, מקבלים צביקה הדר ומיכאל אלוני המצויינים שמציגים שיתוף פעולה נהדר על הבמה.

מדובר בהצגה סופר פופולרית בתיאטרון הישראלי שזכתה לביקורות ושבחים רבים בתקשורת. כדאי לשריין כרטיסים מראש. אל תחמיצו!

בית הבובות

בית בובות הבימה
בית בובות הבימה (צילום: חנן אסור)

הקומיקאית והשחקנית המעולה שני כהן שבדרך כלל אנו רואים בתוכנית "ארץ נהדרת" כבר כיכבה בעבר בתפקיד הראשי בתיאטרון הבימה בהצגה גבירתי הנאווה. עכשיו היא חוזרת לבמה, שוב בתפקיד ראשי, והפעם בהצגה הידועה והמוערכת "בית הבובות" בתיאטרון הבימה.

מדובר בעיבוד עברי למחזה הקלאסי של הנריק איבסן הנחשב למחזה מצליח ביותר שזכה לעיבודים וגרסאות בשפות רבות ברחבי העולם. המחזה מציג ביקורת נוקבת על התפקידים המסורתיים של הגבר והאישה בחברה. "בית הבובות" עם שני כהן צפויה להיות הצגה מדוברת ומסקרנת ביותר ואם אתם מגדירים את עצמכם חובבי תיאטרון, זוהי בהחלט הצגה מומלצת שאתם לא רוצים לפספסץ

קזבלן

זאת כבר השנה השנייה שבה רץ המחזמר המצליח והמדובר של הבימה "קזבלן" שמחזיר את המחזה המיתולוגי לחיים בכיכובו של איתי לוי או עופר חיון לסירוגין. גם עכשיו, זוהי אחת ההצגות המצליחות והמבוקשות ביותר בתיאטרון הבימה בכלל ובתיאטרון הישראלי בפרט והיא ללא ספק אחת מההצגות המומלצות ביותר בישראל.

המחזמר קזבלן של תיאטרון הבימה הוא אחד המושקעים בישראל בבימויו של גרויסמן ובניהולו המוזיקלי של טל בלכרוביץ'. את התפקיד הראשי של קזבלן, קיבלו איתי לוי ועופר חיון שמגלמים בליהוק כפול את קזה. יחד איתם משתתפים עוד עשרות שחקנים, זמרים ונגנים בלייב על הבמה.

המחזה עוסק בסוגיות חברתיות כמו השסע העדתי, יחסי אשכנזים-מזרחים ועוד. אם עדיין לא יצא לכם לראות, שריינו כרטיסים מראש ורוצו לראות. הנאה מובטחת.

מרציפנים

היא ללא ספק אחת ממלכות התיאטרון הישראלי וכל הצגה שלה היא פשוט חוויה לכל חובב תיאטרון באשר הוא, וכך גם בהצגה החדשה של הבימה "מרציפנים", שמביאה את קניג לתפקיד הראשי באחת ההצגות המצליחות והמדוברות ביותר של תיאטרון הבימה שכתבה התסריטאית מאיה הפנר.

מדובר בקומדיה מרה המספרת על עדה, אלמנתו של איש התיאטרון הנערץ שמואל המרשלג, השוקדת על ההכנות לקראת ערב הוקרה לזכרו. עלילת ההצגה מספרת על רחל בלוך, כוכבת במה לשעבר ומי שהייתה המאהבת של המנוח, שמציעה לעדה מימון מלא של האירוע, ובתמורה היא דורשת לעמוד במרכזו. עדה נקרעת בין תשוקתה לקיים את האירוע הנוצץ ואף לזרוח בו, לבין התיעוב שהיא חשה כלפי האויבת הנצחית שלה. שתי הדיוות יוצאות לקרב אכזרי על זכרו של המת, שבמהלכו מתעוררים כל השדים מן העבר.

ההצגה מרציפנים זכתה לביקורות מצויינות בקרב המבקרים המובילים ונחשבת לאחת ההצגות המצליחות והמומלצות של תיאטרון הבימה. מומלץ ביותר!

שמו הולך לפניו

ההצגה החדשה של הבימה "שמו הולך לפניו" היא אחת ההצגות הבכירות והמושקעות של התיאטרון הלאומי שמביא לבמה עיבוד חדש למחזה הנפלא של אפרים קישון בכיכובם של , נורמן עיסא, ושחקנים נוספים.

את ההצגה ביימה דפנה זילברג המוערכת עם מוסיקה של דניאל סולומון המצוין והיא פשוט הצגה שחובה לראות עם הרבה מאוד רגש ומחשבה מאחורי כל סצנה ועם משחק משובח של כלל השחקנים.

עלילת ההצגה מספרת את סיפורו של צבי – עולה חדש מרוסיה המגיע לישראל עם ציפיות ואידיאלים גבוהים. עקב טעות במכתבי ההמלצה שלו וקלות דעתם של קרוביו, צבי מתמנה בעל כורחו למנהל מחלקה. הוא מתקשה להתמודד עם תפקידו האבסורדי ונכשל, תוך שהוא נתקל בבירוקרטיה המאופיינת בהעמדת פנים, חוסר מעש ושתיית תה אינסופית.

קישון ידע יותר טוב מכולם לקלוע בול בחברה הישראלית וההצגה מצליחה להפיח חיים במחזה הקלאסי והידוע שלו. אל תהססו. הצגה מצויינת ומומלצת.

השכנים מלמעלה

השכנים מלמעלה הבימה
השכנים מלמעלה הבימה (צילום: רדי רובינשטיין)

אל תחמיצו גם את ההצגה השכנים מלמעלה של תיאטרון הבימה – עיבוד עברי למחזה ולסרט המצליח של ססק גאי, בבימויו של ובתרגומו של . בהצגה החדשה של הבימה מככבים 4 שחקנים בלבד – נורמן עיסא, , אודי רוטשילד ועדנה בליליוס.

עלילת ההצגה מספרת על דפנה וניר – זוג בורגני שמטפח חיי נישואים מנומנמים, עד שהשכנים מלמעלה באים לבקר. המפגש עם הזוג הפרוע מעמת אותם עם רעיונות של מיניות פתוחה, חילופי זוגות ונכונות להתנסויות חדשות.

אם אתם מחפשים קומדיה קלילה וכיפית שתעביר לכם את הזמן בצורה מושלמת, אל תחמיצו את השכנים מלמעלה של הבימה. שריינו כרטיסים מראש.

מחפשים עוד המלצות מעולות? היכנסו לעמוד הצגות מומלצות שלנו ותוכלו למצוא את הרשימה המלאה של כל ההצגות ומחזות הזמר הטובים והמומלצים בישראל!

לכל ההצגות של תיאטרון הבימה

תוכן עניינים