מקבת

התיאטרון העברי

כרטיסים מוזלים ולוח הצגות

ברוכים הבאים לעמוד ההצגה "מקבת" של תיאטרון העברי – הטרגדיה הידועה של שייקספיר בעיבוד חדש של התיאטרון עם ופנינה ברט. כאן תוכלו למצוא את כל הפרטים שצריך לדעת על ההצגה כמו רכישת כרטיסים, לוח הצגות, תקציר העלילה, ביקורות, רשימת שחקנים ומשתתפים, הנחות ומבצעים ועוד.

להלן לוח הצגות של ההצגה מקבת בחודשים הקרובים:

אתר Theater Israel אינו מוכר כרטיסים בפועל אלא מפנה את הגולשים לאתרי משרדי מכירת כרטיסים חיצוניים ורשמיים עם דגש על משרדים המציעים את הכרטיסים המוזלים ביותר ברשת.

הנתונים המופיעים בטבלה נאספו מאתרי מכירה חיצוניים ועשויים להיות שונים מהמידע המופיע כאן (כגון שמות המשתתפים, עלילת המופע/הצגה, משך זמן, תאריכים ושעות, מיקומים, מחירים וכו'). מומלץ לוודא באתר המכירה כי הפרטים נכונים. Theater Israel אינו יישא באחריות במידה ויהיו שינויים מהמידע המופיע כאן.

עיר תאריך מיקום ההצגה כרטיסים
חיפה תיאטרון הצפון חיפה 20 כרטיסים
135
רכישת כרטיסים לא מסומנים שעתיים
תיאטרון הצפון חיפה 20 כרטיסים
135
רכישת כרטיסים לא מסומנים שעתיים
תל אביב-יפו היכל התרבות תל אביב – אולם צוקר 18 כרטיסים
149
רכישת כרטיסים שעתיים
היכל התרבות תל אביב – אולם צוקר 17 כרטיסים
149
רכישת כרטיסים שעתיים
מקבת - תיאטרון העברי
מקבת - תיאטרון העברי (צילום: שי הנסב)

אודות ההצגה מקבת

התיאטרון העברי מציג עיבוד עברי חדש ומסקרן ביותר לטרגדיה הקלאסית והמפורסמת של וויליאם שייקספיר "מקבת" העוסקת בתאוות השלטון שהצליחה להישאר אקטואלית עד היום. מדובר בהצגה מושקעת של התיאטרון שצפויה למשוך קהל רב.

גדי צדקה, המנהל האומנותי של התיאטרון העברי, מביים את ההצגה ואף מככב בה בדמותו של מקבת לצד השחקנית המצויינת פנינה ברט שתגלם את ליידי מקבת. על התרגום לעברית אחראי מאיר ויזלטיר.

עלילת מקבת של התיאטרון העברי עוסקת בקצין מוערך ולוחם מצטיין בצבא המלך (מקבת). לאחר שמקבת מצליח לדכא מרד נגד המלך ולהבטיח את שלטונו, המלך מחליט לתגמל אותו ומעניק למקבת קידום בדרגה ורכוש, ואף מתכנן להתארח בביתו באותו הלילה כאות לידידות.

אשתו של מקבת, ליידי מקבת, רואה בביקור הפתאומי של המלך הזדמנות נדירה. היא מתכננת לנצל את המצב כדי לרצוח את המלך, לנצל את הפופולריות של בעלה, ולהשתלט על השלטון במדינה, אולם השגת השלטון בדרך זו מתבררת כמשימה קשה עבור מקבת. מצפונו מייסר אותו על מעשיו, והוא מתקשה להתמודד עם האשמה והחרטה שמלוות אותו לאחר הרצח.

"מקבת" עומדת להיות ללא ספק אחת ההצגות הפופולריות ביותר בתיאטרון הישראלי ולכן כדאי להיערך ולהצטייד בהזמנת כרטיסים מראש כדי לשריים כרטיסים מוזלים ומקומות טובים.

מחיר הכרטיסים: החל מ-149 ש"ח בלבד במחיר מיוחד באמצעות האתר הבא.

משך זמן ההצגה: כשעתיים.

משתתפים: גדי צדקה בתפקיד מקבת, פנינה ברט בתפקיד ליידי מקבת ולהקת שחקני התיאטרון העברי. 

מאת: ויליאם שייקספיר
תרגום: מאיר ויזלטיר
בימוי: גדי צדקה
מוזיקה: יהונתן פרלמן
דרמטורגיה: יהונדב צדקה

אודות מקבת של שייקספיר

מקבת' הוא אחד המחזות המפורסמים והפופולריים ביותר של ויליאם שייקספיר. זוהי הטרגדיה הקצרה ביותר שכתב, והיא נכתבה בין השנים 1599 ל-1606. המחזה מבוסס באופן חלקי על דמותו ההיסטורית של מקבת', מלך סקוטלנד, כפי שתוארה בכתביו של הפילוסוף הסקוטי הקטור בויס.

המחזה עוסק בנושאים של שאיפה לכוח, בגידה, ותוצאותיהן ההרסניות. הוא נחשב לארכיטיפ של סיפור המתאר את הסכנות הטמונות בתשוקה לשלטון. חוקרים מאמינים שהמחזה נכתב כדי לתמוך בשלטונו של המלך ג'יימס הראשון. ישנן עדויות לכך שהטקסט המקורי עבר שינויים, כולל תוספות שנכתבו על ידי תומאס מידלטון. גרסאות מודרניות של המחזה בדרך כלל מציינות אילו חלקים נחשבים לתוספות מאוחרות.

המחזה ידוע בתפקיד המורכב של ליידי מקבת', הנחשב לאחד התפקידים התובעניים ביותר עבור שחקניות בגלל מגוון הרגשות העזים שהוא דורש.
בעולם התיאטרון, קיימת אמונה טפלה לגבי המחזה, ורבים מתייחסים אליו כ"מקולל". בשל כך, לעיתים קרובות נמנעים מלהזכיר את שמו בתוך אולם התיאטרון ומכנים אותו "המחזה הסקוטי".

המחזה הועלה פעמים רבות בישראל, כולל הפקות בתיאטרון הבימה, התיאטרון הקאמרי, ותיאטראות פרינג' וכעת מועלה גם בתיאטרון העברי. הוא תורגם לעברית על ידי מספר מתרגמים, ביניהם אפרים ברוידא ומאיר ויזלטיר.

איפה קונים כרטיסים להצגה מקבת?

מומלץ לרכוש את הכרטיסים להצגה מקבת באמצעות האינטרנט וכך להבטיח ולשריין כרטיסים ומיקום ישיבה בתאריך ובשעה הנוחה עבורכם. 

אתר משרד הכרטיסים "קופת בראבו" הוא אחד המשרדים הרשמיים המוכר כרטיסים להצגה בכל רחבי הארץ. הרכישה היא קלה ומאובטחת וישנה גם תמיכה טלפונית במקרה וישנה בעיה. 

תוכלו להזמין את הכרטיסים לכל התאריכים של ההצגה מקבת באמצעות האתר הבא.

עוד הצגות מומלצות ששווה להכיר:

איפה תמצאו הנחות וכרטיסים מוזלים להצגה מקבת?

באתר הבא מציעים במקרים רבים הנחות, מבצעים וכרטיסים מוזלים לכל הצגות התיאטרון ומחזות הזמר בישראל. מומלץ לבדוק ולהתעדכן!