תיאטרון גשר - לוח הצגות והזמנת כרטיסים

להלן לוח הצגות ופרטים על הזמנת כרטיסים לכל ההצגות שרצות בתיאטרון גשר:

הצגות של תיאטרון גשר שתוכלו לראות השבוע

תיאטרון גשר - תיאטרון דו לשוני מוביל וחדשני

תיאטרון גשר הוקם בשנת 1991 כתיאטרון דו-לשוני, עברי-רוסי, על ידי הבמאי יבגני אריה. התיאטרון שוכן באולם נגה ביפו. בעבר נחשב תיאטרון גשר לאחד התיאטראות הדו-לשוניים הבודדים בעולם, שהעלה את הצגותיו ברוסית או בעברית לסירוגין עם אותו צוות שחקנים. כיום כל הצגותיו מועלות בעברית כחלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית.

תיאטרון גשר משלב באופן ייחודי בין מבנה התיאטרון הרוסי המסורתי לבין גישה חדשנית ומקורית. הדבר מקנה לו איכות יוצאת דופן. התיאטרון התבסס כאחד מעמודי התווך של התיאטרון הישראלי המודרני, זוכה לשבחים רבים, מופיע בקביעות בפסטיבלים בינלאומיים ונחשב לאחד מחמשת התיאטראות המובילים בעולם.

המנהלים האמנותיים של תיאטרון גשר ותרומתם להצלחתו

תיאטרון גשר הוקם ונוהל במשך שנים רבות בידי הבמאי יבגני אריה, שעלה מברית המועצות לשעבר. אריה שימש כמנהלו האמנותי של התיאטרון מאז היווסדו ועד מותו בשנת 2022. הוא ביים את רוב הצגות התיאטרון ותרם רבות להצלחתו.

בשנת 1995 התמנה אורי לוי למנכ"ל תיאטרון גשר. בתקופת כהונתו הפך התיאטרון לאחד מחמשת התיאטראות המובילים בישראל ובעולם. בשנת 2007 החליפה אותו לנה קריינדלין, אשר הייתה ממייסדי תיאטרון גשר.

כך תרמו המנהלים האמנותיים והמנכ"לים של תיאטרון גשר תרומה מכרעת להפיכתו לאחד התיאטראות המרכזיים והמוערכים בישראל.

ההצגות והמחזות הבולטים שהועלו על בימת תיאטרון גשר

תיאטרון גשר העלה לאורך השנים מגוון רחב של הצגות מקוריות ועיבודים למחזות ידועים, בהם:

"רוזנקרנץ וגילדנשטרן מתים" מאת טום סטופארד – ההפקה הראשונה של התיאטרון ב-1991. "כפר" מאת יהושע סובול – זכתה ב-5 פרסי התיאטרון הישראלי ב-1997. "מדמואזל ז'ולי" מאת סטרינברג – הועלתה בהצלחה רבה בתיאטרון גשר. "השטן במוסקבה" על פי בולגקוב – עיבוד ליצירתו של הסופר הרוסי. "אופרה בגרוש" מאת ברטולט ברכט – מחזה קלאסי שעלה גם הוא על בימת תיאטרון גשר.

כך הציג תיאטרון גשר מגוון רחב של הצגות מקוריות לצד עיבודים לקלאסיקות ספרותיות, תוך שימת דגש על קשת רחבה של נושאים וז'אנרים.

פרסים והוקרה שזכה להם תיאטרון גשר כהוקרה על פועלו האמנותי

תיאטרון גשר זכה להוקרה רבה על פועלו האמנותי ותרומתו לתרבות בישראל, שבאה לידי ביטוי בפרסים שונים, בהם: בשנת 1995 זכה התיאטרון בפרס יושב ראש הכנסת לאיכות החיים. בשנת 2017 זכה הבמאי יבגני אריה, המנהל האמנותי, בפרס א.מ.ת על מפעל חיים בתחום הבימוי והמשחק בתיאטרון. ובשנת 2021 זכה תיאטרון גשר בעצמו לאות עמית כבוד מטעם אוניברסיטת תל אביב. כך לאורך השנים קיבל תיאטרון גשר כמה פרסי הוקרה יוקרתיים על תרומתו הרבה לתרבות ולאמנות בישראל.

 

כרטיסים והנחות להצגות בתיאטרון גשר

מומלץ להיכנס לאתר הבא שמציע הנחות וכרטיסים מוזלים לכל ההצגות ומחזות הזמר בישראל עם מבצעים ייחודיים וכרטיסים מוזלים עד 60 אחוז הנחה.