תיאטרון חיפה - לוח הצגות והזמנת כרטיסים

להלן לוח הצגות ופרטים על הזמנת כרטיסים לכל ההצגות שרצות בתיאטרון בחיפה:

הצגות של תיאטרון חיפה שתוכלו לראות השבוע

אודות תיאטרון חיפה

התיאטרון העירוני חיפה הוקם ביוזמתו של ראש עיריית חיפה דאז, אבא חושי, שהטיל על יעקב יסעור את מלאכת ההקמה. המבנה תוכנן על ידי האדריכלים דב כרמי ושלמה גלעד לצד ספריית פבזנר. יעקב יסעור המשיך לנהל את התיאטרון ב-15 שנותיו הראשונות.

עוד טרם נחנך המבנה, הוקמה להקת שחקנים ביתית, ויוסף (פפו) מילוא מונה למנהלה האמנותי הראשון. התיאטרון נחנך בספטמבר 1961 עם הצגת "אילוף הסוררת". בשנים הראשונות הועלו מחזות קלאסיים רבים בבימויו של מילוא, וגובשה להקת שחקנים קבועה בהשתתפות חיים טופול, צפורה פלד, זהרירה חריפאי, יעקב בודו ועוד.

התפתחות התיאטרון ופעילותו האמנותית בשנות ה-70 עד שנות ה-90

בשנות ה-70 מונה עודד קוטלר למנהל אמנותי, והוא הביא לתיאטרון את קבוצת "במת השחקנים" עם אמנון מסקין, לאורה ריבלין ואילן תורן. קוטלר החל להעלות מחזות ישראליים מקוריים כמו של חנוך לוין ויעקב שבתאי. באמצע שנות ה-70 הצטרפו קבוצות שחקנים חדשות כמו "קבוצת הפרויקט" בהנהגת נולה צ'לטון.

בשנות ה-80 כיהנו כמנהלים אמנותיים עמרי ניצן ויהושע סובול שהעלה את מחזותיו הידועים. בשנות ה-90 חזר עודד קוטלר לנהל את התיאטרון, והמשיך להפיק מחזות מקוריים ישראליים. בסוף העשור מונה רוני פינקוביץ' למנהל אמנותי והפיק הצגות שזכו להצלחה רבה.

המשבר הכלכלי של התיאטרון בשנות ה-2000

בתחילת שנות ה-2000 סבל התיאטרון מגירעון כספי כבד של למעלה מ-16 מיליון ש"ח. בעקבות כך, הדירקטוריון בראשות נתן פורמן יצא למכרז על מנת למצוא מנכ"ל חדש שיבריא את מצבו הכלכלי.

נבחר ישראל בן שלום ולצדו המשיך סיני פתר כמנהל אמנותי. בהמשך מונה דורון תבורי למנהל אמנותי אך הוא פוטר לאחר חודשים ספורים בשל המשך הגרעון. ראש העיר הכריז על הקפאת הליכים ופיטורי עובדים רבים. גם מחליפיו של תבורי לא הצליחו למנוע את המשך הגידול בגרעון.

פעילויות נוספות של התיאטרון – פסטיבלים, סדנאות, קייטנות ועוד

בנוסף להפקות התיאטרון, מתקיימות בו פעילויות נוספות כגון: פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים – הפסטיבל השנתי נוסד על ידי המנכ"ל לשעבר נועם סמל ומציג הצגות ומופעי רחוב לילדים מרחבי העולם. סדנאות תיאטרון לילדים ולמבוגרים. קייטנות קיץ בחופשות לילדים ולנוער. מחלקה חינוכית המקשרת בין התלמידים הבאים לצפות בהצגות לבין היוצרים מאחורי הקלעים. התיאטרון גם מארח הצגות אורח מגוונות נוספות.

כרטיסים והנחות להצגות בתיאטרון חיפה

מומלץ להיכנס לאתר הבא שמציע הנחות וכרטיסים מוזלים לכל ההצגות ומחזות הזמר בישראל עם מבצעים ייחודיים וכרטיסים מוזלים עד 60 אחוז הנחה.